Aktuality

Společnost K2 atmitec je silver partnerem společnosti Veeam


Ostrava, 27. 8. 2012 


Společnost K2 atmitec se stala díky množství implementací a certifikací Silver partnerem společnosti Veeam, která je odborníkem v backupových a replikačních nástrojích virtuálního prostředí jak na VMware, tak MS Hyper-V.


V cloudové oblasti nabízí K2 atmitec službu SecureBackup, která si klade za cíl ochranu proti lokálním výpadkům způsobených živelnou pohromou, krádeží nebo výpadkem proudu. Kopie kritických dat je bezpečně uložena mimo hlavní produkční místo a podpořena zabezpečením backup prostředků Datového centra K2. Data lze také replikovat a následně obnovit i souborově, aniž by bylo nutné obnovovat celý fyzický nebo virtuální zdroj.

„Jedním z produktů, který používá naše společnost pro zálohování serveru je zálohovací nástroj Backup and Replication od společnosti Veeam. Pomocí tohoto produktu lze za rozumné investice a jednoduchou cestou dosáhnout vyšší dostupnosti aplikačních serverů, a lze zálohovat nebo replikovat data například z pobočky na pobočku či z pobočky na centrálu. Přidaná hodnota spočívá v tom, že součástí zálohovacího softwaru je i licence pro monitoring celé vizualizační platformy zdarma,“ říká Petr Rychtář, HW specialista K2 atmitec.

„S implementací, správou a dohledem v zálohování máme již mnohonásobné zkušenosti v desítkách firem. Naši odborníci mají potřebné technické i certifikované znalosti a na míru zákazníka jsou schopni vytvořit Recovery plán, který v případě poruchy zaručuje co nejmenší dopady pro uživatele, a to jak z hlediska obnovy dat, tak finančního.“dodává Rychtář.


O společnosti K2 atmitec

Společnost K2 atmitec s.r.o. vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na trhu informačních technologií patří mezi přední výrobce a dodavatele informačních systémů. Postupem času společnost rozšířila pole své působnosti a nyní se na trhu profiluje jako dodavatel komplexních ICT řešení šitých na míru zákazníka. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje jen s IS K2 více než 13 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.