Staňte se členem našeho klastru

Pozvánka na workshop „On line marketing“

Pozvánka na workshop „On line marketing“

10. 4. 2014
V úterý 29. dubna 2014 ve 14 hodin proběhne workshop na téma „On line marketing“.
Učitel národů odměnil soutěžící s yourK

Učitel národů odměnil soutěžící s yourK

3. 4. 2014
Správná odpověď na hádanku Štěpána Janíka, kterou pokládal čtenářům magazínu yourK v čísle zima 2013–2014, zněla Jan Amos Komenský. Učitele národů odhalil ve vyprávění manažera oddělení podpory a specialisty informačních systémů v DITIPO, a.s., Vladimír Drápalík, manažer IT pro Českou a Slovenskou republiku skupiny Pribina – TPK. Za správnou odpověď…
Jak úspěšně exportovat do Kazachstánu

Jak úspěšně exportovat do Kazachstánu

1. 4. 2014
Svaz průmyslu a dopravy ČR a Komerční banka, a.s. si Vás dovolují pozvat na bezplatný seminář „Obchodování s Kazachstánem“, který proběhne dne 17.4. v budově Ekonomické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava na Sokolské ulici 33 v centru Ostravy.
KVADOS opět zaujal mladé IT talenty na Kariéře PLUS

KVADOS opět zaujal mladé IT talenty na Kariéře PLUS

17. 3. 2014
Společnost KVADOS, a.s., znovu byla vyhledávaným vystavovatelem na veletrhu pracovních příležitostí Kariéra PLUS. Ten se uskutečnil 11. března 2014 na již tradičním místě – v Nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Akce je s více než stovkou vystavovatelů největší svého druhu v Moravskoslezském kraji a proběhla už…

Kdo jsme a co děláme

IT Cluster je sdružením podnikatelských subjektů a vzdělávacích institucí v oblasti informačních
a komunikačních technologií (ICT), a to především na území Moravskoslezského kraje. Mezi hlavní pilíře a aktivity klastru patří:

Příprava lidských zdrojů  

V úzké spolupráci se vzdělávacími institucemi vytvářet prostředí pro všestranný rozvoj odborníků v oblasti IT s cílem zajistit rozvoj lidských zdrojů nejen pro členy sdružení.

Řešení inovačních projektů

Vytvářet potenciál pro řešení inovačních projektů s maximálním využitím synergií výrobního a rozvojového potenciálu v IT a v souvisejících oborech. Podporovat výzkumné a rozvojové aktivity členů.

Komunikace a marketing

Podporovat komunikaci mezi podnikatelskými, veřejnoprávními, samosprávnými a neziskovými organizacemi v regionu. Stejně tak podporovat obchodní a personální vazby mezi členy.