Monitoring médií – září 06

Říj 4, 2006

Období:           od 1. září do 4. října 2006

Téma:              IT Cluster Ostrava

Zdroj:              české a slovenské sdělovací prostředky

Zpracovala:     Mgr. Eva Kijonková a spol. 2006

-Přehled článků-

Ostravské sdružení IT firem se rozrostlo o společnost ASUS Czech

Datum vydání: 18.9.2006      Zdroj: Zpráva ČTK

ASUS Czech je členem IT Cluster

Datum vydání: 19.9.2006      Zdroj: Noviny – Mladá fronta DNES (Mladá fronta DNES)

ASUS hledá v Ostravě firmy ke spolupráci

Datum vydání: 19.9.2006      Zdroj: Noviny – Hospodářské noviny (Hospodářské noviny)

IT Cluster, první svého druhu v České republice, se rozrostl o ASUS Czech

Datum vydání: 19.9.2006      Zdroj: Noviny – Hospodářské noviny (Hospodářské noviny)

-Plná znění článků-

Datum vydání: 18.9.2006

Zdroj: Zpráva ČTK

Ostravské sdružení IT firem se rozrostlo o společnost ASUS Czech

Praha/Ostrava – Členem sdružení firem pro podporu a využití informačních technologií IT Cluster v Ostravě se stala společnost ASUS Czech, která patří do globální skupiny ASUS. ČTK o tom informovali zástupci takzvaného klastru s tím, že počet členů se tak rozrostl na dvě desítky subjektů z oboru IT, jejichž roční tržby v souhrnu překračují miliardu korun.

“Od členství v klastru si slibujeme, že lépe poznáme tuzemské firmy, s nimiž bychom v budoucnu mohli spolupracovat, a navážeme úzké kontakty se školami,” popsal důvody, které vedly ke vstupu do sdružení, manažer lidských zdrojů ASUS Czech Zdeněk Svozil. Společnost by se ráda podílela na přípravě absolventů středních a vysokých škol.

Český závod firmy ASUS v Ostravě-Hrabové je evropským servisním centrem pro základní desky a grafické karty. Vyrábí také stolní počítače. Podnik má 900 kmenových zaměstnanců, dalších až 600 lidí angažuje nárazově na základě časově omezených smluv, uvedl Svozil.

Mezi další účastníky ostravského sdružení patří například poskytovatel IT služeb TietoEnator, GiTy, K2atmitec nebo U&SLUNO.

IT Cluster se těší dlouhodobé podpoře Moravskoslezského kraje, který mu poskytl 800.000 korun na start a provoz. Mimo to krajští zastupitelé schválili dotaci 15 milionů korun speciálnímu projektu VŠB-Technické univerzity Ostrava na vývoj systému počítačové simulace přírodních katastrof, na kterém by se rovněž mohli podílet členové klastru.

IT Cluster zatím zahájil práci na projektu Lidské zdroje, jehož výstupem má být personální portál pro nabídku a poptávku v oblasti IT profesí. Následovat by měly projekty Školicího centra či aplikovaného výzkumu.

 

Datum vydání: 19.9.2006

Zdroj: Noviny – Mladá fronta DNES (Mladá fronta DNES)

ASUS Czech je členem IT Cluster

Ostrava – Členem sdružení firem pro podporu a využití informačních technologií IT Cluster v Ostravě se stala společnost ASUS Czech, která patří do globální skupiny ASUS. Informovali o tom zástupci takzvaného klastru s tím, že počet členů se tak rozrostl na dvě desítky subjektů z oboru IT, jejichž roční tržby v souhrnu překračují miliardu korun.

„Od členství v klastru si slibujeme, že lépe poznáme tuzemské firmy, s nimiž bychom v budoucnu mohli spolupracovat, a navážeme úzké kontakty se školami,“ popsal důvody, které vedly ke vstupu do sdružení, manažer lidských zdrojů ASUS Czech Zdeněk Svozil. Společnost by se ráda podílela na přípravě absolventů středních a vysokých škol.

 

Závod je servisním centrem

„Český závod firmy ASUS v OstravěHrabové je evropským servisním centrem pro základní desky a grafické karty. Vyrábí také stolní počítače. Podnik má devět set kmenových zaměstnanců, dalších až šest stovek lidí angažuje nárazově na základě časově omezených smluv,“ uvedl Svozil.

Mezi další účastníky ostravského sdružení patří například poskytovatel IT služeb TietoEnator, GiTy, K2atmitec nebo U&SLUNO. IT Cluster se těší dlouhodobé podpoře Moravskoslezského kraje, který mu poskytl osm set tisíc korun na start a provoz. Mimo to krajští zastupitelé schválili dotaci 15 milionů korun speciálnímu projektu VŠB-Technické univerzity Ostrava na vývoj systému počítačové simulace přírodních katastrof, na kterém by se rovněž mohli podílet členové klastru.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – severni Morava a Slezsko

Datum vydání: 19.9.2006

Zdroj: Noviny – Hospodářské noviny (Hospodářské noviny)

ASUS hledá v Ostravě firmy ke spolupráci

Členem sdružení firem pro podporu informačních technologií IT Cluster v Ostravě se stala společnost ASUS Czech, která patří do globální skupiny ASUS. Počet členů se tak rozrostl na dvě desítky firem, jejichž roční tržby v souhrnu překračují miliardu korun.

»Od členství v klastru si slibujeme, že lépe poznáme tuzemské firmy, s nimiž bychom v budoucnu mohli spolupracovat,« uvedl manažer lidských zdrojů ASUS Czech Zdeněk Svozil.

Neoznačené zprávy jsou převzaty z ČTK

Datum vydání: 19.9.2006

Zdroj: Noviny – Hospodářské noviny (Hospodářské noviny)

 

IT Cluster, první svého druhu v České republice, se rozrostl o ASUS Czech

Zatím jediný tuzemský klastr pro podporu a využití informačních technologií (IT), který před časem pod názvem IT Cluster vznikl v Ostravě, významně posílil.

Členem sdružení, které spojuje výzkumná, vývojová, vzdělávací a produkční pracoviště, se nově stala společnost ASUS Czech z globální skupiny ASUS, která jen za loňský rok prodala 52 milionů základních desek.

První tuzemské sdružení IT odborníků tak má v tuto chvíli dvě desítky členů. Mezi jinými také společnosti jako TietoEnator, poskytovatele IT služeb s působností ve 25 zemích světa a 15 tisíci odborníků, nebo GiTy, K2 atmitec či U&SLUNO. Souhrnné tržby členů zřetelně převyšují miliardu korun ročně. Počet odborníků v klastru se blíží osmi stovkám.

IT Cluster už také získal podporu Moravskoslezského kraje. Ten poskytl 800 tisíc korun na start a provoz IT Clusteru.

Mimo to krajští zastupitelé schválili také 15milionovou dotaci speciálnímu projektu VŠB-Technické univerzity Ostrava na vývoj systému počítačové simulace přírodních katastrof, na kterém by se rovněž mohli podílet i členové klastru. »Předpokládáme, že díky výzkumu a inovacím kraj získá konkurenční výhodu v rámci EU,« naznačil cíle IT Clusteru předseda jeho výkonné rady a děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky ostravské VŠB-Technické univerzity Ivo Vondrák.

 

IT Cluster, z.s.

 

Svou koncepcí naše sdružení spojuje vzdělávací instituce a podnikatelské subjekty, především z oblasti ICT, do celku, jehož posláním je zajistit přípravu lidských zdrojů, vytvořit potenciál pro řešení inovačních projektů a zajistit společné aktivity v oblasti marketingu.  

 

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

Krajská hospodářská komora MSK

Město Ostrava

Agentura pro regionální rozvoj

IT4Innovations

 

Projekty

 

 

Kontaktujte nás

 

IT Cluster, z.s.
Novoveská 1139/22
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

+420 724 504 926

marketing@itcluster.cz