Reportáž z ITeuro Solution Day 2018

Zář 19, 2018

Už 17. ročník konference ITeuro Solution Day proběhl 13.–14. září 2018, tentokrát v Golf & Ski Resortu Kořenec u Boskovic. Akce, která tradičně spojuje odborný blok věnovaný informačním řešením a golfové odpoledne, letos přivítala přes 60 účastníků. Hosté byli jak z firem současných a potenciálních zákazníků ITeuro, tak několika partnerských společností.

V úvodním dopoledním bloku připomněl ředitel ITeuro Petr Boháč klíčové momenty uplynulého roku spolu s vybranými projekty a novými službami. Poté s kolegy z realizačního oddělení nastínili aktuální možnosti a výhody konsolidovaného end-to-end informačního řešení, které ITeuro umí dodat. Celistvé pokrytí procesů od objednávky s využitím konfigurátoru přes plánování a provádění výroby až po expedici a účetní zpracování jedním řešením firmě garantuje vždy dostupná a správná, „čistá“ data. Odpadá řada komplikací s neaktuálností dat, jejich synchronizací, údržbou nesourodých systémů a podobně.

Následovala přednáška Davida Zemana, regionálního Channel Managera partnerské společnosti Infor, o využití technologií blízké budoucnosti v podnikových aplikacích. Velké možnosti skýtá například platforma umělé inteligence Infor Coleman, která bude nad informačními systémy (včetně ERP Infor SyteLine – CloudSuite Industrial) poskytovat další komunikační a interaktivní vrstvu. Uživatel si tak třeba hlasem intuitivně požádá o dohledání souvisejících informací nad právě otevřenými daty. Coleman údaje vyhledá a obratem odpoví.

Dvojice případových studií názorně ukázala přínosy již využívaných řešení od ITeuro z praxe. Česká zbrojovka nasadila ERP Infor SyteLine mimo jiné na řízení interní údržby, a to už před více než 5 lety. Systém přispěl k snížení nákladů na údržbu a přesné evidenci materiálu. O zkušenosti s automatickým sběrem dat z více než 30 strojů prostřednictvím aplikace InduStream se podělila společnost KOVOLIS HEDVIKOV. InduStream pomohl k výraznému zlepšení dostupnosti strojů, zkrácení prostojů a zpřesnění informací o výrobě. Nedovolí totiž operátorovi odvést více kusů, než skutečně stroj vyprodukoval. Tím se samozřejmě na další operace nepřevádějí fiktivní kusy a výroba se lépe plánuje.

Odpoledne patřilo golfu za takřka ideálního počasí. Registrovaní hráči ihned zamířili na 18jamkové hřiště na stablefordový turnaj. Amatéři nejprve natrénovali odpaly a soutěžně i patování. Poté se vypravili v 10 flightech na hru Texas Scramble na 3 jamky, kdy každý hráč ze skupiny odpálí svůj míč a pokračuje se z místa toho nejlepšího. Souboj byl velmi vyrovnaný a o bronzové 3. místo soupeřily hned 4 týmy, které měly velmi vyrovnané výsledky. O pozici na stupních vítězů nakonec rozhodl menší počet hráčů v jednom z družstev.

Závěr dne ještě zpestřil večerní program s malým casinem. Hosté mohli do 22. hodiny bez rizika ztráty vlastních peněz zkusit štěstí v ruletě, kostkách nebo Black Jacku. Kdo zdatně rozmnožil startovních 5 000 ITSD korun, zapojil se po uzavření casina do dražby. V ní byla hlavní a nejlákavější odměnou láhev 20letého rumu Dictador, který je odborníky vůbec nejoceňovanějším rumem světa. Lítou bitvu o nápoj jantarové barvy svedly dva „kartely“ a konečná nabídková suma byla 101 100 ITSD korun.

Akci za velmi vydařenou hodnotili jak hosté, tak organizátoři. Je tedy pomalu čas začít připravovat nadcházející 18. ročník a pomyslný míček odpálit opět o něco dál.

 

IT Cluster, z.s.

 

Svou koncepcí naše sdružení spojuje vzdělávací instituce a podnikatelské subjekty, především z oblasti ICT, do celku, jehož posláním je zajistit přípravu lidských zdrojů, vytvořit potenciál pro řešení inovačních projektů a zajistit společné aktivity v oblasti marketingu.  

 

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

Krajská hospodářská komora MSK

Město Ostrava

Agentura pro regionální rozvoj

IT4Innovations

 

Projekty

 

 

Kontaktujte nás

 

IT Cluster, z.s.
Novoveská 1139/22
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

+420 724 504 926

marketing@itcluster.cz