Společnost ITeuro podpořila přehlídku KYBER STOČ 2019

Bře 13, 2019

V úterý 12. března 2019 se uskutečnil už čtvrtý ročník soutěžní přehlídky tvůrčích činností studentů odborných středních škol. Partnerem akce s názvem KYBER STOČ 2019 byla letos i firma ITeuro. Přehlídku pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (Katedra automatizace a počítačové techniky v metalurgii Fakulty materiálově technologické), na jejíž půdě se zároveň soutěž konala.

Cílem přehlídky KYBER STOČ je podpora odborných aktivit v oblasti automatizace, mechaniky, kybernetiky a softwarových systémů. Přihlašují se projekty jak jednotlivců, tak týmů. Tentokrát se představilo 6 individuálních a 9 skupinových projektů, které pokrývaly velmi široké spektrum oblastí.

První cenu v kategorii jednotlivců získal projekt moderního skleníku, druhé místo návrh pasivní optické sítě a třetí místo měřič kapacity řízený mikropočítačem. Ze skupin porotu nejvíce zaujal tým The big one s projektem meteostanice s trasováním slunce. Na druhé pozici se umístil 3D tým, který přivezl projekt 3D tiskárna. Neméně zajímavá byla stanice měřící základní parametry kvality ovzduší od tvůrců Strýček GODO. Cenu katedry získal tým Sedláčci s projektem AutoAuto.

„Nejde ani tak o vítězství v dané kategorii, protože všechny prezentované projekty mají praktické využití. Studenti prokázali znalosti, dovednosti i kreativitu a chuť zlepšovat. Samotná akce byla velmi dobře zorganizovaná,“ říká HR manažerka ITeuro Irena Znachorová, která také zasedla v porotě. V rámci doprovodného programu představila studentům firmu a ve stručnosti i automatický sběr dat řešením InduStream ve společnosti KOVOLIS HEDVIKOV.

 

IT Cluster, z.s.

 

Svou koncepcí naše sdružení spojuje vzdělávací instituce a podnikatelské subjekty, především z oblasti ICT, do celku, jehož posláním je zajistit přípravu lidských zdrojů, vytvořit potenciál pro řešení inovačních projektů a zajistit společné aktivity v oblasti marketingu.  

 

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

Krajská hospodářská komora MSK

Město Ostrava

Agentura pro regionální rozvoj

IT4Innovations

 

Projekty

 

 

Kontaktujte nás

 

IT Cluster, z.s.
Novoveská 1139/22
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

+420 724 504 926

marketing@itcluster.cz