XEVOS spolupracuje na projektu Lidice pro 21. století

Led 29, 2020

Lidice pro 21. století je mezinárodní vědomostní soutěž, jejímž cílem je přispět k uchování památky občanů obce vyhlazené během druhé světové války. Společnost XEVOS tomuto smysluplnému projektu zajišťuje například webové aplikace nebo aktualizace vědomostní soutěže.

Soutěž Lidice pro 21. století vyhlašuje Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR, Ústav pro studium totalitních režimů a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Dnešním dnem zahajuje letošní první kolo soutěže, do kterého se mohou registrovat žáci a studenti od 10 do 19 let.

„IT partnerem soutěže Lidice pro 21. století jsme již po druhé. Projektu moc fandíme a těší nás, že můžeme být jeho součástí,“ říká Adam Koudela, CEO společnosti XEVOS.

„Mezinárodní vědomostní soutěž Lidice pro 21. století patří mezi projekty s důležitým významem svého poslání a s velkým dosahem na mladou generaci a pedagogy. Je proto důležité, aby byla i nadále inovativní a držela kvalitu pro své účastníky. V technické podpoře jsme již po druhé svěřili důvěru společnosti XEVOS, která zmíněnou inovaci vskutku přinesla, spolu s vizuálním stylem nebo funkční mobilní verzí soutěže,“ doplňuje Michaela Brábníková, zastupující vedoucí vzdělávacího oddělení.

Společnost XEVOS poskytuje komplexní IT řešení. V projektu Lidice pro 21. století byl široký záběr činností společnosti XEVOS plně využit, a to hlavně v oblastech vývoje webových aplikací, aktualizace soutěže či titulkování videí.

První kolo soutěže začalo 24.1.2019. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 4.6.2020.

 

IT Cluster, z.s.

 

Svou koncepcí naše sdružení spojuje vzdělávací instituce a podnikatelské subjekty, především z oblasti ICT, do celku, jehož posláním je zajistit přípravu lidských zdrojů, vytvořit potenciál pro řešení inovačních projektů a zajistit společné aktivity v oblasti marketingu.  

 

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

Krajská hospodářská komora MSK

Město Ostrava

Agentura pro regionální rozvoj

IT4Innovations

 

Projekty

 

 

Kontaktujte nás

 

IT Cluster, z.s.
Novoveská 1139/22
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

+420 724 504 926

marketing@itcluster.cz