JK Nástroje automaticky sbírají data z výrobních strojů přes řešení InduStream

Zář 8, 2020

Společnost JK Nástroje, výrobce přesných dílů a nástrojů pro různá průmyslová odvětví, nově využívá u tří desítek výrobních strojů automatický sběr dat. Prostřednictvím řešení InduStream se v reálném čase přenášejí do ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Ten v minulosti implementovala firma ITeuro, která stojí i za nástrojem InduStream. Cílem zavedení automatického sběru dat z výroby v JK Nástroje bylo nahradit ruční vykazování automatickým, které poskytuje přesné informace a možnost analyzovat stav výroby online, včetně pozitivního ovlivnění výkonu dílny.

Dosud operátoři výrobu vykazovali přes terminály, s rizikem lidské chyby jako uvedení nesprávného množství nebo úplného zapomenutí odvedení výroby. Tyto problémy s nasazením InduStreamu pro automatický sběr dat odpadly. Informace o vyrobených kusech předávají přímo jednotlivé stroje, které jsou rozděleny do několika skupin. Část z nich obsluhuje robot, jeho efektivitu by měl v budoucnu InduStream také sledovat.

„Změna přišla hlavně v možnosti monitorování stavu výroby, kde nyní nemusíme čekat na denní vyhodnocení předchozího dne, ale můžeme řídit výrobu podle aktuálních potřeb a případných prostojů na strojích. Věříme, že od nástroje dokážeme v budoucnu získat ještě více. Nyní má například obsluha možnost na panelech InduStreamu si k daným operacím zobrazit nástrojový list, průvodky pro měření, výrobní vady z předchozí výroby. Takže i v tomto je InduStream velmi silný nástroj, který uvítají nejen vedoucí pracovníci, ale i samotná obsluha strojů, která denně s InduStreamem pracuje,“ říká Václav Nášel, vedoucí projektu za JK Nástroje.

V denní praxi automatický sběr dat přes InduStream pomáhá vedoucímu výroby a mistrům přehledem o výkonu dílny online, aniž by neustále museli dílnou procházet. Mohou se tak soustředit na stroje, které neběží standardním způsobem. „Popsal bych to jednoduše jako komfort pro vedoucí pracovníky. Jelikož jsem byl na této pozici v minulosti, tak osobně vím, že to pro řízení výroby je nezbytné, abyste mohli fungovat a odvádět očekávané výsledky,“  dodává V. Nášel.

 

IT Cluster, z.s.

 

Svou koncepcí naše sdružení spojuje vzdělávací instituce a podnikatelské subjekty, především z oblasti ICT, do celku, jehož posláním je zajistit přípravu lidských zdrojů, vytvořit potenciál pro řešení inovačních projektů a zajistit společné aktivity v oblasti marketingu.  

 

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

Krajská hospodářská komora MSK

Město Ostrava

Agentura pro regionální rozvoj

IT4Innovations

 

Projekty

 

 

Kontaktujte nás

 

IT Cluster, z.s.
Novoveská 1139/22
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

+420 724 504 926

marketing@itcluster.cz